Danas se događa nekom drugom, sutra bi moglo i vama - pošaljite link drugima!

<<<- Važno! ->>>
Da li ste upoznati s obvezama Republike Hrvatske koje je preuzela potpisivanjem međunarodnog ugovora o skucesiji? Znate li što je to rezolucija 1096 Parlamentarne skupštine Vijeća Europe? Hrvatska vlast šuti o tome. Pitate se zašto? Pročitajte ovdje i na...
kanuny.blog.hr,2

Kriminal u dolini Neretve - Kriminal koji se odvija pod blagoslovom države, krađa državnih dobara, policijska tortura nad onima koji se bore protiv kriminala, prijetnje likvidacijom…

Vukovarac.net - prvi hrvatski web portal koji je zbog objavljivanja istine neko vrijeme bio ugašen, a vlasnik portala osuđen na zatvrosku kaznu. Obična balkanska priča, Kafkin proces u Vukovaru

Dokazi iz afere Brodosplit - Unatoč dokazima koji otkrivaju kako je Branko Vukelić lagao da nije umješan u pranje novca u aferi Brodosplit, policija i državno odvjetništvo ništa ne poduzimaju.

Tajni ugovor između Vlade RH i Orco grupe iz kojeg se doznalo da je HDZ-ova vlada umjesto javnog privatnog partnerstva, jednostavno prodala Sunčani Hvar i pri tome lagala javnosti godinama.
- Tajni deal Vlade RH i Orco grupe
- Sporazum dioničara kojeg Vlada RH nikad nije dala na uvid javnosti

Ostali izdvojeni tekstovi

Pet najgorih događaja novije hrvatske povijesti u izboru CNN bloga - Kratki presjek kroz najznačajnije negativne događaje koji su direktno utjecali da današnje stanje Hrvatske

100 metara - Zakon protiv terorizma koji ne štiti nikog od terorizma

Birokrati, rak rana hrvatskog društva - Jedna od rak rana hrvatske ekonomije jesu prava državnih službenika i namještenika. Većina ih jedva odradi 7 sati, uglavnom su krajnje su bezobrazni u odnosu prema ljudima kojima bi trebali biti na usluzi i debelo preplaćeni u odnosu na svoje neznanje.

Farmaceutski lov u mutnom - Da li ste se ikad zapitali zašto za istu bolest jedan liječnik prepiše Plivin lijek, dok drugi recimo Lekov lijek koji je po sastavu identičan onom Plivinom?

INA i vlada obmanjuju javnost, realna cijena nafte je bar 20% manja - INA zarađuje dvostruko na nafti obračunavajući pogrešnu cijenu barela nafte. U vladi to znaju, ali ne reagiraju jer štite interese krupnog kapitala i pri tome prodaju priču o socijalnoj osjetljivosti.

Lažna demokracija - Znate li tko je vaš zastupnik u Saboru ili lokalnoj skupštini?

Potemkin je živ i zdrav i živi u Hrvatskoj! - Otvorneo pismo upućeno svima na kojima leži odgovornost za sigurnost, poštivanje doma i mir svih građana ove zemlje, za jednakopravnost svih pred zakonom.

Prstom u anus - Sudac Branko Milanović oslobodio je Josu Mraovića znanog kao Tuđman od optužbi da je silovao američku košarkašicu u svojem hotelu.

Ugovori sa Svetom stolicom - Crkva obmanjuje javnost izmišljanjem obaveza RH prema Svetoj stolici.

Uloga katoličke crkve u Hrvatskoj - Jeste li se ikad zapitali koja je uloga katoličke crkve, koliko je ona bliska s katolicima i što ona pruža jednom katoliku?

The worst of the worst
Pravosuđe,2,3,4,5,6,7,8,9,10 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20 21,22,23,24,25,26,27,28,29,30 31,32,33,34,35,36,37,38,39,40 41,42,43,44,45,46,47,48,49,50 51,52,53,54,55,56,57,58,59,60 61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75 76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89,90 91,92,93,94,95,96 Sudski postupci, ponašanje i biografije sudaca, skandalozne presude, deložacije...

Vlada RH,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 13,14,15,16,17,18,19,20,21,22 23,24,25,26,27,28,29,30,31,32 33,34,35,36,37,38,39,40,41,42 43,44,45,46,47,48,49,50,51,52 53,54,55,56,57,58,59,60,61,62,63,64,65,66,67 68,69,70,71,72,73,74,75,76,77,78,79,80,81,82 83,84,85 Tko god tamo zasjedne, svojim odlukama radi protiv Hrvatske i njezinih građana, a uglavnom u svoju korist.

Ivan Čuček,2,3
Dokazani pedofil kojeg je hrvatsko pravosuđe osudilo tek na uvjetnu kaznu zbog bludničenja nad 13 djevojčica.


HDZ, stranka koja svojim populizmom dobija glasove, svojom nesposobnošću i gramzljivošću pokreće Hrvatsku, ali unazad, 2,3,4,5,6 7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17 18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32 33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47 48,49,50,51,52,53,54,54,54,55,56,57,58,59,60 61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75 76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89,90 91,92,93,94,95,96,97,98,99,100,101,102,103 104,105,106,107,108,109,110,111,112,113,114 115,116,117,118,119,120,121,122,123,124,125 126,127,128,129,130,131,132,133,134,135,136 137,138,139,140,141,142,143,144,145,146,147 148,149,150,151,152,153,154,155,156,157

Ivo Sanader- Bogaćenje amoralnim radnjama, bezočno laganje o bezuvijetnom početku pregovora o pridruživanju EU. Nesposobnost obnašanja premijerske funkcije. Isključivi krivac za okretanje saveznika poput Njemačke, protiv Hrvatske... ostalo,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29 30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44 45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59 60,61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,73,74 75,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89 90,91,92,93,94,95,96,97,98,99,100,101,102,103 104,105,106,107

Milan Bandić, čovjek koji upada iz afere u aferu, izvrdava hrvatske zakone, koristi se svojim utjecajem u osobne svrhe. Hrvatski Berlusconi. 2,3,4 5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31 32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46 47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,61 62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72

< travanj, 2009 >
P U S Č P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

2013 Studeni (1)
2013 Listopad (1)
2011 Ožujak (1)
2011 Siječanj (1)
2010 Kolovoz (1)
2009 Studeni (4)
2009 Listopad (3)
2009 Rujan (2)
2009 Srpanj (3)
2009 Svibanj (4)
2009 Travanj (5)
2009 Ožujak (5)
2009 Veljača (5)
2009 Siječanj (5)
2008 Prosinac (7)
2008 Studeni (5)
2008 Listopad (2)
2008 Rujan (4)
2008 Kolovoz (10)
2008 Srpanj (13)
2008 Lipanj (5)
2008 Svibanj (7)
2008 Travanj (9)
2008 Ožujak (15)
2008 Veljača (14)
2008 Siječanj (18)
2007 Prosinac (15)
2007 Studeni (25)
2007 Listopad (32)
2007 Rujan (28)
2007 Kolovoz (33)
2007 Srpanj (22)
2007 Lipanj (22)
2007 Svibanj (28)
2007 Travanj (17)
2007 Ožujak (26)
2007 Veljača (32)
2007 Siječanj (21)
2006 Prosinac (27)
2006 Studeni (15)
2006 Listopad (28)
2006 Rujan (27)
2006 Kolovoz (33)
2006 Srpanj (19)
2006 Lipanj (12)
2006 Svibanj (15)
2006 Travanj (33)
2006 Ožujak (23)

Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
OYO.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

• četvrtak, 30.04.2009.,

HDZ je po drugi put doveo zemlju na rub propasti

Vijest da u IGH razmišljaju o isplati plaće u dva dijela najzorniji je pokazatelj dramatičnosti situacije u kojoj se Hrvatska nalazi. Val neplaćanja kojeg generira država i državne tvrtke gori je nego onaj koji nas je zadesio prije 10 godina. Danas je situacija takva da čak i one firme koje su godinama bile među najuspješnijima, dobrim dijelom zahvaljujući poslovima koje je plaćala država, danas jedva skupljaju sredstva za plaće. Kad govorimo o građevinarima, kao glavnog neplatišu navodi se HAC.

HAC je tvrtka koja je u proteklih 6 godina, paralelno s dolaskom HDZ-a na vlast 2003., kilometar ceste ili autoceste plaćala sve skuplje i skuplje, da bi to danas bilo 100% skuplje nego 2003. Još u ožujku 2007., objavili smo tajne dokumente koji zorno pokazuju kako su se troškovi izgradnje ceste Zadar 2 – Gaženica pumpali, a to je samo jedan mali dio sveukupno preplaćenih kilometara od svih cesta i autocesta izgrađenih otkako je HDZ 2003. ponovo došao na vlast.

Sjetimo se samo i afera Brodosplit gdje je nestalo 6 milijuna dolara za koje ni danas ne znamo gdje su, izgradnje drugog traka autoceste Zagreb – Rijeka čija izgradnja ne da nije bila jeftinija od izgradnje poluautoceste nego je narasla za 100%, afere s kupovinom MORH-ovih kamiona krajem 2004. koja je tek ovih dana došla u centar pažnje, pa na kraju krajeva i HDZ-ova kupovina blindiranog BMW-a od 4 milijuna kuna. Zašto sve to spominjemo?

Sve to plaćeno je nepostojećim novcima, tj. kreditima. Krediti su se dizali kako se tko sjetio i država se preko državnih tvrtki zaduživala, te se tako izvlačio novac u privatne džepove, ali i HDZ-ovu blagajnu. Danas su svi ti računi došli na naplatu. Kredite treba vraćati, a novi krediti se više ne mogu dobiti. Hrvatski bankarski sustav se koliko toliko održao zahvaljujući konzervativnoj politici HNB-a i Željka Rohatinskog, kojeg su HDZ-ovi nebrojeno puta pokušali rušiti jer nije dozvoljavao bankama da se razmašu.

Sad kada su strani izvori financiranja presušili, država se zadužila na domaćem tržištu da bi financirala glomaznu, neefikasnu i nabujalu administraciju, a gospodarstvo je ostavila da se koprca. Rezultat? Sveopća nelikvidnost. Nitko nikome više ništa ne plaća i tu dolazimo na početak ovog teksta da čak i oni najjači više nemaju za isplatu plaća jer je država generator svih problema oko nelikvidnosti. 1999. se ponavlja, kada je HDZ doveo zemlju do ruba propasti. Deset godina kasnije HDZ je ponovo zemlju doveo do ruba propasti, a ljudi koji su krivi za sve naše današnje nevolje i dalje su na istim pozicijama, ali s daleko debljim bankovnim računima.

Pametni uče na svojim greškama, a budale nikad. Čini se da smo mi hrvati prave budale kad smo dozvolili istima da nas u nepunih 20 godina isti HDZ-ovci dva put dovedu do ruba propasti.
Objavljeno u 10:22 - Komentari (14) - Isprintaj - #

• ponedjeljak, 20.04.2009.,

SDP mora izgubiti Zagreb

U Listopadu 2007. autor CNN bloga uputio je otvoreno pismo Zoranu Milanoviću u kojem ga je pozvao da smijeni Milana Bandića zbog mnogobrojnih afera koje su se vezale uz njegovo ime. Do prije samo par mjeseci iz redova SDP-a, a ponajprije iz usta samog Zorana Milanovića, slušali smo kako je Milan Bandić SDP-ov glavni adut u utakmici za Zagreb. Zatim je od nekud iskočio Josip Kregar i u samo par tjedana od outsidera postao najozbiljniji kandidat za gradonačelnika. Rezultat? Odjednom su u SDP-u „došli pameti“ i odlučili maknuti Bandića. Štoviše, Milanović je odlučio da će on biti na čelu liste za Zagreb.

Što nam to govori? Na žalost ništa dobrog. Ovim potezom SDP je pokazao da ga uopće nije briga za principe, jer ako su do samo prije par mjeseci govorili da svih ovih godina Bandić odlično radi svoj posao, zašto ga sad miču? Zar je u samo par mejseci moguće poništiti sve ono što se radilo godinama? SDP je ovim potezom i pokazao da od one Račanove legendarne rečenice da se „Vlast može izgubiti, ali obraz ne“ nije više ostalo ništa. SDP danas samo gleda kako ostati na vlasti i pri tome uopće ne bira sredstva i načine. Bandić im je bio dobar dok je donosio glasove, a danas, prvi put da mu netko diše za vratom, miču ga.

Sve ovo možemo svesti pod onu poznatu „Kasno Marko na Kosovo stiže“, ili u ovom slučaju, „Kasno Zoki u Zagreb stiže“. Autor ovog bloga, nekoć je podržavao SDP i glasao za njih, no danas više to nije slučaj. Milanović je ispao sve ono suprotno od onog što se očekivalo. Umjesto odlučnog i energičnog leadera (kao što je to Barack Obama) ispao je mlitavi kalkulant kao što su to Ivo Sanader, Josip Friščić ili Anto Đapić. Bezlično sivilo hrvatske političke scene čiji jedini smisao je održati se što duže na vlasti radeći što manje. Svaka čast pojedincima iz SDP-a kao što su primjerice profesor Josipović ili Nenad Stazić, ali na žalost oni ne vode SDP.

Čini se da SDP treba proći svoju katarzu i izgubiti izbore, kako bi nakon toga uslijedili unutarstranački izbori (koji su se trebali održati još odmah po gubitku nacionalnih izbora jer je Milanović to i sam najavio ukoliko će izgubiti izbore) i konačno vođenje SDP-a preuzeli ljudi koji znaju što i kako treba napraviti i u koje vrijeme povući prave poteze. Ukoliko SDP ne izgubi izbore u Zagrebu, neminovni proces katarze samo će se prolongirati za neka druga vremena i u tome su na kraju svi gubitnici.
Objavljeno u 10:35 - Komentari (8) - Isprintaj - #

• petak, 17.04.2009.,

Dokazi o velikoj HDZ-ovoj izbornoj prevari


Javna je tajna da se biračkim popisima manipulira već gotovo dva desetljeća, a sve skupa kako bi se osigurala prevlast točno određene političke grupacije na izborima. Manipuliranje biračkim popisima dobro je vidljivo na parlamentarnim izborima kada krenemo uspoređivati broj birača u odnosu na broj stanovnika Hrvatske - čime postajemo jedina zemlja na planeti u kojoj je broj birača veći od broja stanovnika.

No, ako malo bolje razmislite, puni efekt manipuliranja biračkim popisima događa se upravo na lokalnim izborima gdje mali broj glasova (svega nekoliko stotina) može trajno prevagnuti na jednu ili drugu stranu. Problem je naravno u tome što ste do sada mogli o tome samo diskutirati ali nikada se ništa nije moglo učiniti jer nije bilo načina kako to dokazati.

Sve do danas.

Danas sam lansirao web stranicu slijedećeg naziva:

http://popisbiraca.pollitika.com

To je web stranica koja se temelji na stvarnom popisu birača i na kojoj možete upisati naziv bilo kojeg naselja u hrvatskoj i saznati do stotinu adresa s najvećim brojem birača u tom naselju. Ukratko, da pojednostavim do kraja, možete bez problema saznati koliko je prijavljeno punoljetnih građana kod vašeg susjeda.

Puno je razloga zašto se hrvatski državljani koji ne žive u Hrvatskoj žele prijaviti na hrvatskim adresama. Očigledni razlozi su ekonomske prirode i tu govorimo o porodiljnim naknadama, socijalnoj pomoći, pomoći za nezaposlene i slično. Ovdje govorimo o desetinama ako ne i o stotinama milijuna kuna troškova za građane koji ne doprinose ovoj državi ali svejedno iz nje izvlače direktnu ekonomsku korist, bila ona kroz prethodno navedene fondove ili pak kroz zdrastvene usluge. Dvije temeljne grupacije koje koriste ove mehanizme su hrvati iz Hercegovine odnosno srbi iz BIH i Srbije.

Po saznanjima koje sam istražujući ovu priču uspio steći, izborna prijevara se bazira na dvije temeljne metode. Prva metoda je manje organizirana ali mnogobrojna, gdje rodbina koja živi u Hrvatskoj dopušta svojoj obitelji iz primjerice Hercegovine da prijavi svoje prebivalište na njihovoj kućnoj adresi. Ovo je donekle teško detektirati jer je riječ o "razmjerno" malim devijacijama i teško je ustanoviti čistim pregledom biračkih popisa koje su to adrese na kojima broj birača značajno odudara od stvarnog broja stanara. Primjetite da se prilikom prijave prebivališta mora otići u MUP i dati izjavu da određena osoba stanuje na točno određenoj adresi. Davanje lažne informacije službenoj osobi, lažno svjedočenje kao i proizvodnja dokumentacije koja svjedoči tome u prilog definitivno ulazi u kategorije prekršajnih ako ne i krivičnih djela kažnjivih zakonom.

Druga metoda koja je osobito popularna u selima dalmatinske zagore i pograničnim područjima su naselja sa kućnim brojem 0, 900 ili 999. Naime u pojedinim zaseocima i naseljima postoji ogromna mimoilaženja u broju birača i broju stanovnika. Obično u takvim naseljima točno znate tko u njima živi jer se tamo nalaze dva-tri a u svakom slučaju ograničeni broj prezimena ali unatoč tome u pojedinim zaseocima od kojih neka nemaju niti asfalta možete pronaći prave male gradiće (barem na biračkom popisu). Neki od primjera su zaseoci u okolici Vrgorca poput Dusine, ili neka druga naselja poput Vinjani donji. Ovdje treba imati na umu da postoje naselja u hrvatskoj koja uopće nemaju kućne brojeve, pa se onda poneki rezultat može činiti nelegitimnim iako je riječ o stvarnoj situaciji na terenu (primjerice grad Hvar nema kućnih brojeva). Kako bilo, činjenica je da su pojedinci u određenim manjim sredinama omogućavali masovni upis birača na nepostojeće adrese i ovdje sasvim sigurno možemo govoriti o organiziranom i sustavnom manipuliranju glasačkim popisima - pa stoga i govorimo o pravim pravcatim kaznenim djelima.

Jučer je državno izborno povjerenstvo imali konferenciju za medije gdje je bilo upućeno pitanje o biračkim popisima i unatoč njihovom obećanju da će birački popisi ovoga puta biti sređeni - nema stvarnog razloga tome vjerovati jer je ovdje riječ o ljudima koji su legalnom metodom na temelju lažnih podataka prijavljeni svojim boravištem na nepostojećoj adresi.

Čisto da ilustriram situaciju, dajem Vam provjerene podatke za naselja u okolici Vrgorca gdje se ekipa zaigrala i broj birača dovela do razine apsurda:

Popis stanovništvaPopis biračaPorast %
Banja175253145%
Dusina371528142%
Orah260363140%
Podprolog291400137%
Veliki Prolog359490136%
Vrgorac15362084136%


Manipulacijom prebivalištem i biračkim popisima krši se cijeli niz zakona, hrvatska država je oštećena za davanja tim ljudima na koja oni nemaju pravo, no što je daleko bitnije od toga, ti ljud dramatično biraju sliku stanovništva na određenom području i onemogućuju da stvarni stanovnici budu predstavljeni u vlasti onim ljudima koje su stvarno izabrali.

Nije realno očekivati da će ljudi koji su na vlast izabrani na ovaj način biti u stanju, štoviše, biti uopće zainteresirani braniti i boriti se za interese onih koji na tom području doista i stanuju. Vrgorac i okolica Vrgorca su samo najbizarniji primjer izbornog inženjeringa koji bi morao biti zasutavljen i to odmah.


Tekst je u cijelosti prenesen s POLLitika.com, autor - mrak
Objavljeno u 10:20 - Komentari (3) - Isprintaj - #

• četvrtak, 09.04.2009.,

Strah i prijezir u HDZ-ovom MORH-u



Transkript s istrage o nabavci kamiona MORH-a u kojemu je država pokradena za 14,8 milijuna kuna jasno govori ne samo o tome da je Berislav Rončević duboko umočen u svu tu prljavu rabotu (i da je najvjerojatnije provizijom od tog posla nedavno kupio stančugu) već i o tome zašto je HDZ inzistirao da ispitivanje saborskog povjerenstva bude tajno i na kraju krajeva, zašto HDZ toliko voli saborska povjerenstva.

Naime na sudu takva ispitivanja uopće ne bi bila moguća, jer bi ih sudac u korijenu sasjekao. To ispitivanje više izgleda kao trpanje riječi u usta onome kojeg ispitujete. U tome je posebno prednjačio Andrija Hebrang koji je na sve moguće načine pokušao diskreditirati Jozu Miličevića, u najmanju ruku kao da je Miličević odobrio tu štetnu nabavu i sebi strpao proviziju u džep.

Cijeli taj transkript u biti govori o MORH-u kao jednoj paradržavnoj instituciji kojom vlada mafijaška struktura koja se toliko osilila da se usudila pokrasti državu za 14,8 milijuna kuna, a da to praktički nisu niti probali nekako utopiti razbijanjem na više stavki ili promjenom karakteristika naručenog ili neka druga od već poznatih metoda. Oni su jednostavno odlučili natječaj srušiti i onda po skoro duplo većoj cijeni nabaviti apsolutno iste kamione.

Pazite! Tu se ne radi o par postotaka koje bi si recimo pojedinac ili grupa njih mogla strpati u džep. Ovdje se radi o skoro duplom iznosu. Dakle to je moralo biti odobreno s najviše razine, ne pojedinca, već organizacije. Ta instanca je toliko visoko da čak ni predsjednik Mesić unatoč javnim pozivima da se istraži taj slučaj nije uspio primorati DORH na akciju.

Kao šećer na kraju, aktualni ministar obrane Branko Vukelić (onaj koji je do grla upleten u aferu Brodosplit i javnog mita karlovačkoj stranci HSU) ne želi dostaviti saborskom povjerenstvu ugovor između MORH-a i tvrtke koja je prodala kamione, te tako dodatno opstruira rad povjerenstva i u biti pomaže Rončeviću u njegovoj prljavoj raboti.

Sve u svemu, ništa novo kada je HDZ u pitanju.
Objavljeno u 09:59 - Komentari (6) - Isprintaj - #

• utorak, 07.04.2009.,

Tajni sastanak Bandića i Ljubičića


Objavljeno u 14:32 - Komentari (3) - Isprintaj - #

<< Prethodni mjesec | Sljedeći mjesec >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima.

Posljednji objavljeni tekstovi

Pratite cnn.blog.hr putem RSS-a
Sjeti se govora s rive...
Sjeti se jamstve kartice...
Jamstvena kartica Ive Sanadera - klik za detalje... Jamstvena kartica Ive Sanadera - klik za detalje...
HDZ zna?
...razmisli...

www.POLLitika.com

Zašto i kako...
"Potaknut svakodnevnim svinjarijama u našoj maloj zemlji odlučio sam voditi ovaj blog u kojemu ću ukazivati na svakodnevne devijacije našeg bolesnog društva. Kako stvari sada stoje, veliki su izgledi da ovaj blog poživi godinama."

Taj tekst napisao sam u prosincu 2004. i na žalost nisam pogriješio. Situacija od tada nije ništa bolja već postaje sve gora i gora. Korupcije i kriminala u našoj zemlji nikad nije bilo više, a afere niču jedna za drugom kao gljive poslije kiše. Takav razvoj situacije doveo je do toga da je krajem 2006. godine CNN blog dobio i suradnike.

Rezultat tih pojačanja očitovao se u dvije velike afere koje su bile pokrenute upravo s ovog bloga. Slučaj ministra gospodarstva u Vladi RH, Branka Vukelića, u aferi Brodosplit kada je oprano 6 milijuna USD (istraga navodno i dalje traje i traje i traje…) i slučaj Sunčanog Hvara, gdje je zahvaljujući objavljivanju tajnog ugovora, hrvatska javnost saznala da je bila obmanjivana skoro dvije godine, ni manje ni više nego od same Vlade RH.

Ukoliko posjedujete kakve informacije koje su od općeg interesa da budu objavljene, pišete o sličnoj tematici, želite se pridružiti ekipi CNN Bloga i dati svoj doprinos u informiranju javnosti, želite nas pohvalit ili kritizirat, javite se na cnn.blog.hr@gmail.com

www cnn.blog.hr

Pisalo se o...
Institucije:
24 sata
3. maj
ACI,2,3,4
Agrokor,2
APN
ARZ
AZOP
AZTN
B.a.B.e.
BAT
Breza
Brodosplit,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 17
Carinska uprava,2
Caritas,2,3,4,5,6
Centar za socijalnu skrb,2
Chemoderm,2
Coning
Crkva,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 17,18,19,20,21,22,23,24,25,26
Croatia Airlines
CTK
DAB
Dalmatinka Nova
Dinamo,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
Državni inspektorijat
Držano odvjetništo RH,2,3,4,5,6,7
Dukat,2
FINA
Gong,2
GSKG
HAC,2,3
Hajduk
HBH
Heruc
HEP
HFP,2,3,4,5,6,7
HGK
HNS,2,3,4,5,6
HRT,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18 19
HRZ
HSLS,2,3,4,5,6,7,8
HSP,2,3,4,5,6,7
HSS,2,3,4,5,6,7,8,9,10
HTP Šolta
HUP
HVIDRA,2
HZZO
INA,2,3,4,5
Iskon
Istra d.d.
ITAS,2
IDS
Jutarnji list,2,3,4
Kamen Ingrad
Kamensko
Karlovačka pivovara
KD Lisinski,2
Kerum
KIM,2
Konzum,2,3
Luka Gaženica
Luka Ploče
M-San
Media servis
Mercator
Ministarstvo graditeljstva
Ministarstvo kulture,2
Ministartvo zaštite okoliša i prostornog uređenja,2
Ministarstvo zdravstva
Ministarstvo poljoprivrede,2
MMTPR
MOBMS,2
MORH,2,3,4
mrak.org
MSU
MUP,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18 19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33 34,35,36,37,38,39,40,41,42
MVPEI,2
Nacional
Narodni radio
Nezavisni sindikat hrvatske
Nova TV
Novi Vinodolski,2,3
Obiteljski radio
Obrazovanje,2,3,4,5,6
Odašiljači i veze
Odvjetnička komora
Orco,2,3,4,5,6,7,8
OTV,2,
Pasha,2
PGS
Pevec
PIK Neretva
Pliva,2,3
Porezna uprava
Povjerenstvo za praćenje cijena,2
Prehrana
Puljanka d.d.
Radio 101
RTL
Sabor,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17 18,19
Salonit,2,3
SDP,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18 19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34
SDSS,2
Shimadzu
Siemens
Sindikat Carine,2
Sindikati,2,3,4,5,6
Sljeme,2,3
SOA,2
Sokol Security
Spalionica otpada
SPC
Sport Tip
SSSH,2
Stanarsko pravo,2,3,4,5,6,7,8,9
Styria
SUH
Sunčani Hvar,2,3,4,5,6,7,8,9,10
TDR,2,3,4,5
TDZ,2,3,4,5,6
T-Com, T-HT,2,3,4,5,6
Taxi Zagreb,2
Udruga za razbijanje dosade
Udruga za zaštitu potrošača
Uljanik
USKOK,2
UZOG
Večernji list
Vijeće za elektroničke medije,2
Vukovarac.net,2,3,4
Zagrebački holding,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
Zaštićeni najmoprimci,2,3,4,5,6,7,8,9,10
Zatvor Remetinec,2
ZET,2
Zračna luka Zagreb,2

Osobe:
Ademi Rahim,2
Adlešić Đurđa
Antičević-Marinović Ingrid
Antunović Željka,2
Artuković Sanja
Babić Matija
Babić - Petričević Zdenka
Bagarić Anto,2
Bagarić Vladimir
Bagić Željko
Bajić Mladen,2,3,4,5,6,7,8
Balenović Marija
Balenović Vesna
Banac Ivo
Banić Stanko
Barišić Marin
Barišić Mladen
Bebić Luka,2
Benko Marijan,2
Biondić Dragutin
Biondić Lana
Biškupić Božo
Bljajić Danko
Bogović Mile
Bolković Romano
Borić Zvonko
Božičević Mladen
Brajović Vjekoslav
Brajša Jelena,2,3,4
Brčić Josip Baja
Brkić Miroslav
Brezovec Bojan
Brezovec Marija,2
Brodarac Đuro
Brodarić Ante,2,3,4
Budiša Dražen
Budiša Vinko,2,3,4,5
Bukić Perica
Buković Damir
Butković Davor,2,3
Butković Oleg
Canjuga Ivan,2
Canjuga Zlatko
Cesarec Ivan
Cvitanović Jakša,2,3,4
Cvjetko Božica,2,3,4,5,6
Čačić Marija
Čačić Radimir,2,3,4,5,6,7,8,9,10
Čehok Ivan
Čermak Ivan
Česić Ljubo
Čikeš Lucija
Čičin-Šain Alenka Košiša
Čobanković Petar,2,3
Čović Željko,2
Čudina Predrag
Degen Silvije
Delač Žarko
Dembizt Šandor
Devčić Krešimir
Dilber Tomislav
Domian Dominik,2
Domić Ivana,2
Donko Ivica
Došen Velimir
Đakić Josip,2
Đapić Anto,2,3,4,5,6,7,8
Đolonga Ankica
Đujić Vesna
Edo Maajka
Erceg Anđelko
Fehir Krunoslav
Fio Đana
Fižulić Goranko
Friščić Josip
Gabrić Stipe - Jambo,2
Gavranović Tihomir
Garačić Ana
Glavaš Branimir,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11
Gotovac Ivan
Gotovina Ante,2,3,4,5,6,7,8
Grabar Kitarović Kolinda
Gudelj IVan
Guteša Vedran
Habek Miroslav
Hebrang Andrija,2,3,4,5,6,7,8,9,10
Holjevac Tatjana
Hotko Vinko
Horvat Zoran
Horvatinčić Tomislav,2,3,4,5
Hrvačić Juraj
Ivanišević Goran
Ivanković Nenad,2,3
Jandroković Gordan,2,3
Jarnjak Ivan,2
Jelavić Ante,2
Jelavić Davor,2,3,4
Jelić Katica
Jelušić Ivo,2,3
Jene Adam
Josipović Ivo
Jukić Ferdinand
Jukić Miroslav
Jukić Vlado
Jurčić Ljubo
Jurica Neven,2
Kaćunko Anđelko
Kadijević Veljko
Kalinić Pavle
Kalmeta Božidar,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 15,16,17
Kapetanović Jure,2
Kasum Ivan
Kažimir Doris,2
Kerum Željko,2,3,4,5
Kirin Ivica - Jubito,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13
Klarić Domagoj
Klarić Jure
Klarić Miodrag
Klarić-Baranović Senka
Kljajić Petar,2
Knapić Željko,2
Knežević Ana
Knežević Igor
Kojić Slavko
Kordić Ivan
Kosor Jadranka,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 15,16,17,18,19,20,21,22,22,23,24,25
Kovač Mario
Kovač Srđan
Kranjaić Pero
Kranjčar Niko,2
Krstičević Damir
Kustić Živko
Kutle Miroslav,2
Laco Miro
Lasana Edmond
Ladišić Tihomir
Latin Denis,2,3,4
Lalić Ljubica
Letica Slaven,2
Leutić Ante,2
Levar Milan
Livaković Zdravko,2,3,4
Lončar Ivo,2,3
Lovrin Ana,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15
Lovrinčević Marijo
Lozina Slavko,2,3,4,5
Lucić Franjo,2,3
Lučić Milan
Luetić Ante
Lukić Nenad
Lulić Franjo
Ljubičić Mirko Šveps
Ljubičić Neven,2,3,4,5,6
Ljubičić Slobodan,2,3,4,5
Ljuština Duško,2
Ljutišeski Damir
Maček Drago,2,3
Maček Ratko,2,3,4,5,6,7
Magaš Ana,2
Majić Tihomir
Mamić Zdravko,2,3,4,5,6,7,8,9
Manolić Josip
Marčinko Tomislav
Margetić Domagoj
Marguš Fred
Marić Zlatko
Marinac Darko
Markač Mladen,2,3
Markanović Mate
Marković Antonija
Martinović Iljo
Matić Stipo
Matovinović Hrvoje
Matulović-Dropulić Marina,2Mladineo Vinko
Matušić Frano
Matvejević Predrag,2
Mehun Zlatko
Mesić Stipe,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13
Michieli-Tomić Jakša
Mihalik Ištvan
Mihanović Željka
Mikšić Boris,2
Milanović Branko,2,3,4,5
Milanović Zoran,2
Milić Goran
Mioč Ivica
Miočić Danijel,2,3
Mladineo Vinko
Mlinar Ivana
Mlinarić Marijan,2,3,4
Morić Joško
Mraović Joso,2,3,4,5,6
Mršić Zvonimir
Mudrinić Ivica
Mujkić Narcis
Nikolić Danijel
Norac Mirko
Novak Juraj
Novak-Srzić Hloverka,2,3,4,5
Novosel Dragan
Novosel Mirko
Novoselić Ljubomir
Ostović Damir
Oštarić Šime
Pančić Ivica,2,3
Pankretić Božidar,2
Papo Albert
Pašalić Ivić
Pavičić Milan
Pavić Marko
Pavić Neven
Pečina Milan,2,3
Peratović Željko,2
Perković Rade
Perković Saša
Petrač Hrvoje,2
Pešorda Mile
Pešutić Robert,2
Pišmiš Ivan
Pokrovac Dino
Polančec Damir,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 15,16,17,18,19,20,21,22
Poljak Siniša,2,3,4
Potrebica Ante
Prežgalo Ladislav
Primorac Dragan,2
Primorac Ivan,2,3
Prša Željko
Prtenjača Šime
Pupovac Milorad
Pusić Vesna,2
Račan Ivica,2,3,4,5,6
Radić Vinko
Rajić Ivica
Rajić Luka,2
Ranđelović Daliborka,2
Roksandić Ivanka
Rončević Berislav,2,3,4,5,6
Rošin Jerko
Rožić Miroslav
Sanader Ante
Sanader Mirjana
Sanader Tonina
Sapunar Marko
Savić Marica
Sessa Đuro,2
Smuđ Dubravko
Sokol Smiljko,2
Soldo Branka
Spevec Olgica
Stančić Duje,2
Sudac Zlatko
Sutlić Vanja
Šamota Ružica
Šarić Ivo
Šarinić Hrvoje
Šegvić Zvonko
Šeks Vladimir,2,3,4,5
Šelendić Željko,2
Šenguta Zoran
Šimić Ivan,2
Škare Ožbolt Vesna
Škarić Goranka
Škoro Miroslav
Škulić Vedran
Šostar Zvonimir,2,3,4,5
Špiljak Mika
Špiljak Vanja
Štefanić Petar
Štengl Dragica,2,3
Štengl Vladimir,2,3,4,5
Štern Davor
Štimac Igor,2
Šuker Ivan,2,3,4,5,6,7,8,9
Tahirović Elvis
Todorić Ivica,2,3
Tojčić Stipe
Tomek Marija
Topić Jozo
Tramontana Mateo
Trutin Predrag
Tuđman Franjo,2,3
Tuđman Nevenka
Valentić Mićo
Valentić Nikica
Vicković Trpimir
Vidaković Željko
Vidović Davorko,2,3,4,5
Vidović Željko,2
Vilušić Božo
Violić Anto,2
Vrsaljko Ljubica
Vučković Severina
Vukasović Goran,2,3,4
Vukelić Branko,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 15,16,17,18,19,20,21,22
Vukojević Vice,2,3,4
Vuković Milan
Vukorepa Ante
Zagorec Vladimir,2,3
Zec Vlado,2
Zelić Damir
Zgrebec Dragica
Zorica Branimir
Zubović Mario
Žagar Mislav
Žganec Ninoslav
Žužić Hrvoje
Žužić Željko
Žužul Miomir,2,3,4,5,6,7

Blog.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Postavke kolačića mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o kolačićima možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice Blog.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice Blog.hr kliknite na gumb "Slažem se".Slažem se